Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

jak usypiac noworodka

Pytanie:

moje dziecko ma 5 tygodni i nie chce samo spac.Za kazdym razem gdy kłade ja do łozeczka po 10 minutach budzi sie i płacze.Zasypia tylko na rekach.Kiedy nie spi tez chce byc na rekach bo inaczej zaczyna płakac.Co robic? Odpowiedź:

Witam! Dziecko można powiedzieć, że dopiero co przyszło na świat- jeszcze bez nawyków. To Państwo kształtujecie teraz jego zachowanie i od Was zależy, czego je nauczycie. Proponuję, żeby tak łatwo nie ulegać presji dziecięcego płaczu. Wypróbujcie Państwo inne niż noszenie sposoby ukojenia dziecka- głaskanie, smoczek, kołysanki- nawet jeżeli to oznacza, że z początku będą protesty. Można też brać Malutką na ręce na chwilę i odkładać do łóżeczka, aż do momentu kiedy się uspokoi. Przyzwyczajajcie ją stopniowo do chwil "samodzielnej zabawy". To Wy organizujecie sytuację domową , a nie niemowlę :).
Pozostaje jeszcze kwestia różnych płaczów, które komunikują różne potrzeby Maleństwa. Jeśli na każdy płacz reaguje się identycznie, utrudnia się dziecku komunikację, a rodzicowi dobrą synchronizację z dzieckiem. Te płaczę mogą oznaczać : "mamo, chcę jeść", "nudzi mi się", "chcę spać", "mam tyle wrażeń, że już nie potrafię się uspokoić, pomóż mi się wyciszyć" , "zimno", "mokro" itp. W książce Tracy Hogg "Język Niemowląt" znajdziecie Państwo szczegółowy opis , jak je rozróżnić.
Dodam jeszcze, że warto odzwyczaić córeczkę od "rączek" teraz , póki jest jeszcze mała.
Pozdrawiam
Ewa Zwolińska
Autor/dodał :
polna
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet