Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

jak oduczyć noszenia na rękach 3,5 mięsięczne dziecko

Pytanie:

moja 3,5 miesięczna córeczka ciągle płacze i uspakaja się tylko na rękach. cały czas domaga się noszenia na rękach. bardzo proszę o pomoc jak ją tego oduczyć i nauczyć aby czasami zajęła się np. zabawkami albo spokojnym leżeniem w łóżeczku.próbuję się z nią bawić często ale ona po paru minutach już się nudzi i chce na ręce.Proszę o radę. Odpowiedź:

Witam! Szczęśliwie córeczka jest jeszcze malutka i zły nawyk nie zdążył się mocno utrwalić. Może Pani podejść do problemu w sposób stopniowy lub bardziej radykalny. W obu przypadkach jednak trzeba się przygotować na to, że dziecko będzie przez pierwszy okres płakać. Córeczka nauczyła się już bowiem, że gdy płacze- to rodzice robią to, czego ona chce. A niemowlę także musi się dostosowywać do zwyczajów i potrzeb swojej rodziny- nie tylko na odwrót.
Istnieje wiele rodzajów płaczu niemowlęcia. Sygnalizują głód, ból, zmęczenie/senność, znudzenie ( niedobór stymulacji),a także przemęczenie ( nadmiar stymulacji). Klucz do sukcesu tkwi w tym, by je odróżniać i nie reagować na nie jednakowo ( zawsze nosząc na ręku, karmiąc czy dając smoczka). W odróżnianiu pomaga zrozumienie około 3-godzinnego cyklu aktywności niemowlęcia : karmienie- zabawa- spanie. W dostosowaniu się do tego rytmu pomoże Pani książka Tracy Hogg "Język Niemowląt" ( dostępna w księgarniach i internecie). Dzięki temu będzie Pani mogła bardziej adekwatnie do potrzeb reagować na płacz córeczki.
To oznacza, że trzeba przestać ( stopniowo lub radykalnie) nosić małą, gdy płacze, choć warto być przy niej i dostarczać jej ukojenia na inne sposoby- godząc się z tym,że z początku nie obędzie się bez protestów.
Jeszcze raz bardzo zachęcam do przeczytania książki
Pozdrawiam
Ewa Zwolińska
Autor/dodał :
polna
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet