Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

mało spi czesto sie budzi

Pytanie:

Moj synek ma 9 miesiecy . Od dnia jego narodzin sa problemy ze spaniem. Poprostu nie spi. W nocy budzi sie czesto z krzykiem. W dzien spi 3 razy po 15 minut , budzi sie z krzykiem. Czasem zadko uda mi sie ponownie uspic dziecko w dzien i z kilkoma pobudkami spi ok 1 godziny ( ale tylko raz w ciagu dnia uda sie by spał ok 1 godziny ).Wczesniej wygladało to jeszcze gorzej - tak jaby miał ustawaiony wieczny czas czuwania z drzemkami kilu minutowymi.Michas jest energiny i pełen zycia nie widac po nim braku smu ale ja jestem wykończona. Przez pierwsze miesiace był karmiony piersia. Teraz troche piers ale oprucz tego obiadki deserki , kaszka na noc i w nocy mleko modyfikowane ( 2 razy ). Kąpiel jest ok 19 tej , potem kaszka do picia ( łyzeczka jedzenie kaszki to meczrnia ) spi ok 19,30. Do godz. 23- 24 jest w miare czasem sie przebudzi ok 23,30 pije mleczko modyfikowane z kleikiem. A od połnocy do piatej jest strasznie budzi sie czesto ( ok trzeciej- czwartej je jeszcze raz mleko modyfikowanie z kleikiem ). A od piatej prakrycznie nie śpi. W dzien spi mało .Najlepiej spi w dzien na dworzu ( ok 1 godziny do 1,5 bez przerwy . Pokuj w którym spi jest dobrze wietrzony.pobudzki sa żadsze odkad gra radio podczas snu Małego. Co robić.prosze o pomoc Odpowiedź:

Witam! W Pani liście brakuje mi najistotniejszej informacji: co Państwo robią, gdy synek się budzi. Karmiony jest dwukrotnie podczas nocnego snu, co się dzieje przy pozostałych pobudkach? A jak to wygląda w dzień? Bardzo proszę o odpowiedź za pośrednictwem portalu- bez tego nie jestem w stanie przeanalizować sytuacji.
Każdy człowiek w związku z cyklicznymi zmianami fazy snu wybudza się w niewielkim stopniu co około 45-90 min- tylko bardzo szybko potem zasypia i nie pamięta przerw w spaniu. Niektóre maluchy mogły się nauczyć rozbudzać całkowicie w takich momentach. Czasem rodzice w najlepszej wierze, reagując na płacz dziecka w określony sposób, ułatwiają rozbudzanie i wzmacniają w dziecku zły nawyk.
Proszę zatem o więcej konkretów
Pozdrawiam
Ewa Zwolińska
Autor/dodał :
polna
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet