Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

co zrobić, aby chłopiec dwuletni zaczął wymawiać głoski:"f", "w", "ch".

Pytanie:

Witam i proszę o odpowiedź na pytanie: co zrobić, aby chłopiec dwuletni zaczął wymawiać głoski:"f", "w", "ch". Dodam,że ma nawyk zagryzania dolnej wargi i każda próba zwrócenia mu uwagi kończy się niepowodzeniem. Synek niewiele mówi, zaczynają pojawiać się pierwsze zdania typu:"mamo daje ci" albo "mamo oć".Poza tym brak głoski "l", zamiast jest "j" np. "pijka" (piłka).Czy są jakieś domowe sposoby, aby dziecku pomóc? Mama Dominika Odpowiedź:

Witam serdecznie
Wymienione przez Panią głoski f i w powinny pojawić się mniej więcej w tym okresie - czyli u dwuletniego dziecka. Głoska ch oraz l pojawia się w rozwoju mowy do około 3 roku życia. W celu usprawnienia mowy dziecka mogę Pani polecić tylko ćwiczenia usprawniające aparat mowy: całuski, cmokanie, dmuchanie na papierki czy piłeczki, dmuchanie baniek, oblizywanie się, ćwiczenia w naśladowaniu dźwięków otoczenia. Jeżeli jednak gloski nie pojawią się to niestety ich wywołaniem musi zająć się logopeda.
pozdrawiam
Magdalena Jęksa - Wojciechowska
Autor/dodał :
abc
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet