Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Dziecko nie chce spać we własnym łóżeczku

Pytanie:

Witam serdecznie. Ja zgłaszam się z takim problemem. Moje maleństwo ma roczek, i staram nauczyć go zasypiania we własnym łóżeczku. Od urodzenia miał awersje do swojego łóżeczka. W wieku pół roczku, stanowczo uczyliśmy go spania w łóżeczku. Potrafił przepłakać nawet dwie godziny zanim zasnął ze zmęczenia. Było tulenie, wyciszanie, śpiewanie, kołysanie, siedzenie koło niego i nie reagowanie na płacz. Było coraz lepiej, ale nie zasypiał bez histerii, co trwała około 30 minut. W końcu odpuściliśmy po jakiś dwóch tygodniach, po tych próbach spał strasznie nie spokojnie. Potrafił z płaczem budzić się w noc noc,nawet co 30 minut. Było tak przez pół roku. Teraz ma roczek i pomalutku mu przechodzi nerwowe spanie, ale chciała bym z powrotem podjąć próbę, dziś spróbowaliśmy i było pełno histerii i daliśmy za wygraną bo nie chcemy by znów nerwowo spał w nocy. Co powinniśmy w takiej sytuacji zrobić?? Odpowiedź:

Witam! Jaka szkoda że odpuściliście Państwo wtedy, gdy maleństwo już się prawie nauczyło. Z tego, co Pani pisze, robiliście wszystko tak, jak trzeba-tylko za krótko. Bardzo polecam metodę z przytulaniem na chwilkę i odkładaniem do łóżeczka, co się powtarza tak często, jak trzeba. To może trwać więcej niż 2 tygodnie, choć na szczęście nie musi. Cierpliwości.
Mam też zupełnie nieoficjalne dane, że bardzo pomaga, gdy rodzice mają pełne przekonanie, że postępują słusznie. Ich postawa bardzo silnie wpływa na dziecko.
Pozdrawiam
Ewa Zwolińska
Autor/dodał :
polna
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet