Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

jak oduczyc dziecko noszenia na rekach

Pytanie:

kladac dziecko do lozeczka i dac mu sie wyplakac pare razydziennie jest dobra metoda czy raczej nie stosowac takich metod bo sa dla malca tensknota i zalem i jak dziala taka sytuacja na niego Odpowiedź:

Witam. Otóż jest kilka skutecznych metod i tak naprawdę od Państwa zależy, która z nich Wam będzie odpowiadać. Wspólną ich cechą jest jednakże wymaganie , by rodzice byli zdecydowani i konsekwentni.
Jeden ze sposobów- najbardziej radykalny- zaleca zostawianie dziecka, by się wypłakało, czyli nauczyło się samo siebie uspokajać i nie manipulowało rodzicami poprzez płacz. Inne podejście uwzględnia, że dziecko płacze nie tylko po to , by coś wymusić, ale dlatego, że sytuacja jest dla niego po prostu trudna. To podejście zakłada, że rodzice pocieszają i uspokajają dziecko, ale nie ulegają jego "żądaniu" by je nosić na rączkach. Osobiście skłaniam się do tego drugiego sposobu. W praktyce wygląda to tak, że odkładacie dziecko do łóżeczka, gdy płacze pocieszacie je przemawiając do niego, głaszcząc , trzymając za rączkę, przytulając czy na chwilę biorąc na ręce. Potem jednak z powrotem odkładacie je do łóżeczka.Trzeba się przygotować, że to trochę potrwa zanim sie malec przyzwyczai i w tym czasie będzie płakał i protestował...a rodzice mogą go wtedy pocieszać. To trochę męcząca, ale sprawdzona i skuteczna metoda.
Pozdrawiam
Ewa Zwolińska
PS możecie Państwo przeczytać na ten temat także inne opublikowane w portalu odpowiedzi.
Autor/dodał :
polna
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet