Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

MAŁY LENIUSZEK

Pytanie:

MÓJ 4LETNI SYNEK JEST BARDZO ROZMOWNY PROBLEM Z TYM ZE MÓWI BARDZO NIEWYRAZNIE.'ZJADA' LITERY,SEPLENI.SPOTYKAMY SIĘREGULARNIE Z LOGOPEDĄ ZE STRONY SYNA DOŚĆ NIECHĘTNIE.PRÓBOWAŁAM WSZYSTKIEGO,NAWET PODCZAS ZABAWY NIECHCE ĆWICZYĆ.JAK ZACHĘCIĆ MAŁEGO DO ĆWICZEŃ? Odpowiedź:

Logopeda powinien podpowiedzieć Pani rożne sposoby. Te ćwiczenia warto oprzeć o formę zabawy, tak jak to Pani robi. Niech to będzie okazja do spędzenia miło czasu w towarzystwie mamy ( żeby to było możliwe nie trzeba się rygorystycznie przywiązywać do wyników i "osiągnięć" ani do programu ćwiczeń; czasem lepiej jednego dnia coś odpuścić, by w przyszłości nie budzić oporu). Dla czterolatka czas spędzony z rodzicem, poświęcającym mu pełną uwagę, wspólnie z nim śmiejącym się, żartującym i na dokładkę dumnym z tego, cokolwiek dziecku wyjdzie (naprawdę z każdego drobiazgu, odpuśćmy sobie wygórowane wymagania) - to wielka frajda, gratka i nagroda.Jednocześnie proponuje ustalić stałą porę ćwiczeń i trzymać się jej konsekwentnie.
Pozdrawiam
Ewa Zwolińska
Autor/dodał :
polna
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet