Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

CZY TO MOZE BY JĄKANIE

Pytanie:

MÓJ SYNEK MA 3,5 ROKU OD 1,5 ROKU UCZĘSZCZA DO PRZEDSZKOLA Z KTÓREGO NAJLEPIEJ BY NIE WRACAŁ DO DOMU.ZAUWAZYŁAM OSTATNIO ZE PO POWROCIE POCICHY Z PRZEDSZKOLA CORAZ BARDZIEJ SIĘ ZACINA.CHCE MI WSZYSTKO NA RAZ OPOWIEDZIEDZ AZ POWTARZA WYRAZY WIELOKROTNIE.PANI DOKTOR CZY TO MOZE BY JĄKANIE? CZY POPROSTU ZADUZO EMOCJI Z CAŁEGO DNIA?DZIĘKUJE I POZDRAWIAM Odpowiedź:

Witam serdecznie
Synek przeżywa coraz więcej nowych wrażeń i pewnie coraz bardziej zależy mu na opowiedzeniu ich szczególnie rodzicom. U dzieci aparat mowy ciągle się rozwija i nie jest jeszcze na tyle sprawny, by powiedzieć to, co " pomyśli główka ". Dlatego często u dzieci w wieku przedszkolnym rozpoznajemy rozwojową niepłynność mowy. Jak nazwa wskazuje - rozwojowa, tzn. pojawiająca się jako element rozwoju dziecka, uznawana jest za zjawisko normalne i nie ma w związku z tym podstaww do niepokoju.
Nie należy w tym okresie poprawiać dziecka ani uświadamiać mu, że " się zacina ". Niepłynność powinna minąć wraz z wiekiem.
pozdrawiam
Magdalena Jęksa - Wojciechowska
Autor/dodał :
abc
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet