Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

gdy chłopiec bawi sie lalkami!

Pytanie:

Mam 3,5 ;etniego chłopca, który bawi sie lalkami, najchetniej ubierał by sukienki, robił warkocze z ręczników i chust na głowie. Moje pytanie brzmi czy nalezy z tym jakoś walczyć? W jakim wieku kształtuje sie tak zwana orintacja płciowa? Co mam robić jestem zrozpaczona na kogo on wyrośnie? Czy mam sie z nim wybrac do psychologa czy co mam dalej robić? Mój mąż strasznie ztym walczy a mnie jest dziecka żal!Dziękuję Odpowiedź:

Witam. Nie ma obowiązku, by chłopcy bawili się samochodami, a dziewczynki lalkami. Proszę nie robić wokół tego zamieszania i pozwolić dziecku być takim , jakie jest. Nie powinno się z tym walczyć - to nie zmieni zachowania chłopca, a może go tylko psychicznie obciążyć, np odrzuceniem ze strony ojca i paradoksalnie skoncentrować jego uwagę na niechcianym przez Państwa zachowaniu. Warto namówić tatę chłopca by postawił raczej na zabawę z synem i pokazywanie mu , jaki atrakcyjny i przyjazny dla niego jest świat mężczyzn. Krytyka ojca sprawia tylko, że jeszcze trudniej synkowi się z nim (i męskością) identyfikować , bo z tej strony spotyka go przykrość i odrzucenie.
Chłopiec prawdopodobnie zaraz naturalnie z tego wyrośnie ( zwłaszcza jeśli Państwo "odpuścicie"). Warto jednak pamiętać, że nasze dzieci w momencie narodzin są nam dane już z gotowymi predyspozycjami- od samego początku "są jakieś" i krzywdą dla nich jest, gdy najbliższe środowisko każe im się wrodzonych cech wyrzekać, sprzeniewierzyć się swoim skłonnościom, by spełniać czyjeś oczekiwania. Istnieje też niewielki procent dzieci, które rodzą się z "pomyloną płcią" -na etapie genetycznym lub hormonalnym w życiu płodowym. Jeśli tak jest w przypadku Waszego dziecka-na co jest niewielka szansa i nie sposób rozstrzygać o tym jedynie na podstawie zachowań, które Pani opisuje- to nic nie można na to poradzić, tak jak nie można zmienić koloru oczu. Możecie wtedy Państwo odrzucać go i skłaniać do niemożliwej zmiany, obciążając , jeśli nie wręcz rujnując, mu psychikę lub zaakceptować go , kochać takim, jakim jest , ciesząc się wychowywaniem szczęśliwego człowieka.
Pozdrawiam
Ewa Zwolińska
Autor/dodał :
polna
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet