Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Jak nauczyć dziecko rozmawiać w dwóch językach

Pytanie:

nasz synek właśnie skończył 3 latka.od tygodnia chodzi do przedszkola,w którym bardzo mu sie podoba chociaż jest to przedszkole niemieckie bomieszkamy w niemczech.martwimy sie że Fabian mało mówi.potrafi wypowiadac zdania dwuwyrazowe i tylko w jezyku polskim.ma mały zasób słów chociaż dużo z nim rozmawiamy,czytamy,słuchamy muzyki itp.już nie wiemy co mamy robić,czy może uczyć go po niemiecku czy nadal mówić do niego po polsku a w przedszkolu nauczy sie w tym drugim języku? prosimy o poradę:) Odpowiedź:

Witam serdecznie
Jeżeli Państwo chcecie, żeby syn mówił w dwóch językach, a kontakt z polskim ma tylko w domu, proponuję w domu pracę nad mową w języku polskim. Jeżeli synek chętnie chodzi do przedszkola, to z pewnością szybko wyrówna braki w języku niemieckim w kontaktach z innymi dziećmi. Proszę czytać mu dużo polskich bajek, rozmawiać po polsku, śpiewać piosenki, bawić się w zabawy z polskimi wyrazami. Jeżeli jednak w przeciągu kilku miesięcy nie zauważycie Państwo zmian w mowie dziecka niezależnie od języka wtedy proponuję skontaktować się z logopedą, który po postawieniu diagnozy zaproponuje terapię.
pozdrawiam
Magdalena Jęksa - Wojciechowska
Autor/dodał :
abc
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet