Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

siusianie przy innych dzieciach

Pytanie:

czy 2 letnia dziewczynka może robic siusiu przy 4 letnim chlopczyku? Rzecz dzieje się na podworku i nie ma toalety w pobliżu. Tylko czy to ze chłopczyk 4 letni patrzy na golizne dziewczynki jest niewłasciwe? Sama niewiem bo ostatnio taka sytuacja miala miejsce na placu zabaw gdzie moje dziecko prosiło o siusiu. Zdjęlam więc majteczki i z boku na trawkę dziecjko się załatwiło. Czy popełniłam jakis błąd wychowawczy?Teść twierdzi że tak byc niemoże , że robiła siusiu przy chlopcu. Miałam czekać aż zrobi mi w majtki?Czekam na poradę , Dorota mama 2 letniej Ani Odpowiedź:

Witam! obawiam się, że nie ma uniwersalnej odpowiedzi na Pani pytanie. Wszystko zależy od zasad i wartości, jakie indywidualnie przyjmuje każda rodzina. To, co dla niektórych jest niedopuszczalne, dla innych jest normą , to co dla jednych jest nadmiernie pruderyjne dla innych stanowi oczywisty sposób postępowania. Wielu rodziców nie widzi niczego złego w "pokazywaniu golizny" malutkich dzieci- choćby na plaży- uznając, że ciała dzieci nie wywołują impulsów seksualnych. Wiadomo też, że maluszki w okresie treningu czystości mają swoje specjalne prawa, bo nie potrafią jeszcze powstrzymać potrzeby na czas dotarcia do toalety.
Jeżeli zaś chodzi o to , co właściwe dla 4 letniego chłopca, to oczywiście zależy to od zasad ustalonych przez jego rodziców. Choć trzeba przyznać , że budowanie tabu wokół ludzkiego ciała, jego funkcjonowania i budowy, otaczanie seksualności wstydem czy poczuciem winy nie sprzyja szczęśliwemu i zdrowemu rozwojowi tej sfery życia w przyszłości.
Pozdrawiam i przypominam, że Pani może hołdować innym zasadom niż teść- to nawet częste przy różnicy pokoleń.
Ewa Zwolińska
Autor/dodał :
polna
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet