Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

czy to wina przyrośniętego języka?

Pytanie:

jestem mamą 11- miesięcznego synka, który do tej pory nie składa dwu sylabowych wyrazów(typu baba mama tata dada) nie posiada jeszcze żadnego ząbka, nie wysówa również jezyka poza usta , z przystawianiem go do piersi i z jej ssaniem nie miałam żadnych problemów. Czy to może być proble za kródkiego wędzidełka jezyka ( tzw. przyrośnięty język)? dodam tylko jeszcze że ten problem pojawiał się już w mojej rodzinie, czy powinnam udac się z nim do jakiegoś specjalisty czy jeszcze poczekać? .Z góry dziękuję za odpowiez Odpowiedź:

Witam serdecznie
Niestety na to, że ząbki jeszcze nie wyszły nic nie poradzimy. Proszę spokojnie poczekać. Znam przypadki dzieci, którym pierwszy ząbek wyrósł w 13 lub 14 miesiącu życia.
Są dzieci, które pierwsze wyrazy mówią przed ukończeniem 12 miesięcy, zakłada się jednak, że pojedyńcze wyrazy pojawiają sie po 12 - 13 niesiącu życia dziecka.
Jeżeli zaś chodzi o język, to dziecko w tym wieku może nie wysuwać języka, co może wynikać z braku sprawności mięśni języka odpowiedzialnych za tę czynność.
Problem wędzidełka musi niestety rozstrzygnąć logopeda i ewentualnie skierować na podcięcie wędzidełka. Tego niestety nie polecam odkładać, ponieważ jeżeli faktycznie wędzidełko jest zbyt krótkie, ogranicza ruchomość języka, co z kolei niekorzystnie wpływa na rozwój sprawności języka a co za tym idzie później na poprawną artykulację.
Pozdrawiam
Magdalena Jęksa - Wojciechowska
Autor/dodał :
abc
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet