Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Noworodki i niemowlaki
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

dziecko z rozszczepen - jak karmic?

Pytanie:

Witam serdecznie, niedawno dowiedziałam sie,że moje Malenstwo, które ma urodzic sie za miesiąc, ma rozszczep warg i najprawdopodobniej podniebienia. Co powinnam wiedziec o karmieniu, jak sie przygotowac, z czym sie liczyc, jakie problemy mnie spotkają?? Bardzo będę wdzięczna za odpowiedz.... Pozdrawiam całą Redakcję, Joanna Odpowiedź:

Witam pani Joasiu
jeśli rozszczep dotyczy jedynie wargi, nie stwarza to większych problemów z karmieniem. Trudności mogą być związane z niemożnością uszczelnienia warg i nieco mniejszą siłą ssania a tym samym pobierania mniejszej ilości pokarmu. W przypadku kiedy karmi się piersią, należy zastosować odpowiednią pozycję, uszczelnić rozszczep piersią lub palcami zbliżyć do siebie rozszczepione wargi.
W przypadku natomiast rozszczepu podniebienia czasem podczas ssania pokarm może wylewać się przez nosek. Dodatkowo takie dzieci mają trudność z utrzymaniem piersi w buzi oraz utrudniony nacisk piersi językiem do podniebiena. Problem stanowi zbyt małe pobieranie pokarmu co wiąże się z niedożywieniem. Znaczne ułatwienie karmienia umożliwia wczesne założenie płytki podniebiennej (proszę porozmawiać z lekarzem jak sprawa wygląda w szpitalu w którym będzie pani rodziła).
Wydaje mi się, że wskazana byłaby wizyta w Poradni Laktacyjnej najwcześniej jak to możliwe po porodzie. Kansultant nauczy panią uszczelniania jamy ustnej dziecka, wskaże odpowiednią pozycję oraz dobierze odpowiednią metodę dokarmiania - pipetką, zestawem smoczka czy Habermanem.
W razie potrzeby proszę pisać
Pozdrawiam
Autor/dodał :
promater
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet