Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Kiedy zacznie mówić?

Pytanie:

Mój syn skonczył 21 miesięcy i niechce nic mówić poza mama, tata, baba. Jego język mogę porównać do jezyka japońskiego:) ma taki swój specyficzny jezyk. W ogóle go z męzem nie rozumiemy. Czy to jest normalne ze nie chce starać sie mówic czy ma jeszcze troche czasu? Proszę o poradę bo mojej kuzynki dziecko zaczelo skladac zdania gdy miało 2 latka nie całe dlatego zaczynam się martwić. Odpowiedź:

Witam
Myślę że na razie można dać małemu smykowi czas na dalszy rozwój mowy. Dziecko zaczyna budować pierwsze proste zdania zwykle dopiero jak skończy 2 latka, a Państwa synek ma jeszcze troszkę czasu w zapasie. Proszę pamiętać, że proste zdanie to również "co to" czy "Mama daj". Dobrze, że malec chce się z państwem komunikować, nawet jeżeli sprawia mu to na razie obiektywne trudności (lub Państwu z ich zrozumieniem :-)). Proszę również nie porównywać swojej Pociechy z innymi dziećmi, bowiem każde z nich rozwija się w sposób indywidualny i być może np. Pani synek jest od porównywanej z nim małej gadułki sprawniejszy fizycznie.
Pozdrawiam serdecznie
Izabela Wiatrowska
Autor/dodał :
abc
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet