Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

porady dotyczące sadzania na nocnik?

Pytanie:

Witam Mam jeden wielki problem bo.....moj syn za kilka dni skonczy 21 miesiecy od miesiaca czasu przyuczam go do nocnika na poczatku sie buntował pózniej ładnie zaczął wołac siku no moze czasami mu sie zdazalo zsikac lub troszke popuscić ale wstrzymywał i dokonczył na nocniczku. Teraz od kilku dni w ogóle nie ma mowy o robieniu siku do nocnika buntuje sie krzyczy wrzeszczy, jak go posadze to schodzi i płacze , idzie w kąt i tam robi siku bo oczywiscie zakładam mu majteczki bez pieluchy. Tak sie juz cieszyłam ze najgorsze za mna. Proszę o porady czy to jest normalne, co mam robic, jak postepowac, bo czasami krzycze choc wiem ze nie powinnam ale poprostu trace cierpliwosc. Odpowiedź:

Trening czystości jest bardzo trudnym wyzwaniem dla dziecka ...i dla rodzica. Doskonale rozumiem Pani zniecierpliwienie, ty nie mniej rzeczywiście nie warto krzyczeć, karać ani zawstydzać dziecka. Dzieci bardzo się różnią czasem, w jaki udaje im się opanować te czynności- i to jest normalne.( Uznaje się, że jest patologia, gdy dziecko nie opanuje tej sztuki do około czwartego i pół roku!) Podstawowa zasada mówi jednak, że nocnik i sedes nie może zamienić się w pole bitwy. Wtedy warto odpuścić na chwilę wymagania. Prawdopodobnie na dziecko była wywierana zbyt duża presja- stąd też bunt. Życie nie może się kręcić wokół nocnika.
Warto pamiętać, że trening czystości przebiega w fazach: Najpierw sadza się dziecko na nocnik, potem uczy się je sygnalizować, kiedy ma mokro, potem sygnalizować zanim zrobi siku i dopiero korzystania zawsze z toalety. Rzadko można wymagać ostatecznego efektu bez przechodzenia przez kolejne etapy. Takie rozbicie na małe kroki pozwala doceniać i nagradzać pomniejsze sukcesy dziecka (przykładowo to sukces kiedy zrobi w majtki, ale o tym powie).
Warto zmniejszyć presję, dziecko się na pewno nauczy tych czynności, a czasem nadmiar pośpiechu właśnie prowadzi do późniejszych komplikacji. Warto też skoncentrować się na chwaleniu za same starania i za nawet pomniejsze sukcesy. Trzeba też wyraźnie lecz spokojnie i miło mówić dziecku na czym polega wymaganie ( pora nauczyć się robić siusiu i kupkę do sedesu, tak jak starsze dzieci i dorośli ludzie).
Życzę cierpliwości, wkrótce wszystko będzie dobrze. Ostatecznie to tylko parę majtek do uprania, wszystkie przez to przechodzimy.
Pozdrawiam
Ewa Zwolińska
Autor/dodał :
polna
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet