Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Noworodki i niemowlaki
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

jak powstrzymać laktację w jednej (chorej) piersi?

Pytanie:

Witam serdecznie! Antosia urodziłam przed czterema tygodniami i mam bardzo mało pokarmu. Po wyjściu ze szpitala dziecko przybyło na wadze 20 g w ciągu tygodnia. Po tygodniu pobytu w domu płakałam z bólu karmiąc prawą piersią (bolał tylko sutek: wewnątrz i skóra na zewnątrz), dostałam temperatury i ponownie trafiłam do szpitala, tam stwierdzono stan grzybiczy. dostałam antybiotyk (trafil) i wszystko ulegało poprawie. Po kilku dniach ból powrócił (nieco mniejszy), gdy poszłam do szpitala zapytać co zrobić, stwierdzono, że nie widać nic złego i że być może jest to związane z jakąś nieprawidłową budową kanalików. Dodam, że sutek bieleje po karmieniu i chyba zatykają się kanaliki, bo widać punkty białego mleka pod cieniutką skórką. Pierś mocno się powiększyła, ale jest miękka. Teraz gdy próbuję karmić lub odciągać pokarm z piersi sączą się krople i nie boli mocno, ale po skończeniu mam wrażenie, jakby palił ją żywy ogień (boli i skóra i wnętrze brodawki). W szpitalu poradzono, bym karmiła tylko jedną piersią. Tak czy siak, po każdym karmieniu (z obydwu piersi) Antoś zjada jeszcze 70 mil sztucznego mleka. Proszę o radę Odpowiedź:

Witam,
nie pisze pani jaki antybiotyk zastosowano. Jeśli jednak stwierdzono ewidentną grzybicę powinna pani brać lek przynajmniej 14 dni (tak było?) ogólnie oraz stosować maść p/grzybiczą na sutki. W przypadku grzybicy piersi matki, równolegle powinno być leczone dziecko (nawet wówczas gdy nie stwierdza się pleśniawek).
Czy pani była w Poradni Laktacyjnej? Czy synek na pewno prawidłowo chwyta pierś? Antoś ma dopiero 4 tygodnie. Czy pani dokarmia go metodami alternatywnymi czy butelką? Ile razy w ciągu doby?
Zamiast gdybać może warto byłoby zrobić usg piersi i stwierdzić w 100% złą budowę kanalików. Moim zdaniem jest sporo rzeczy, które należy wyjaśnić zanim postawi się diagnozę. Sądzę, że jest jeszcze czas aby odbudować laktację i podjąć właściwe kroki w celu wyeliminowania ewentualnej grzybicy. Proszę na stronie www.laktacja.pl znaleźć najbliższą Poradnie Laktacyjną i porozmawiać z fachowcem.
Niestety, w naszym kraju wciąż jeszcze jest niewielka ilość osób naprawdę znających sę na karmieniu piersią
Proszę w miarę szybko podjąć decyzję, zanim stwierdzi pani, że ma już dość karmienia naturalnego.
Pozdrawiam
Autor/dodał :
promater
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet