Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Co robić, dzxiecko ma 2 latka i 7 miesięcy i nie chce mówić

Pytanie:

Witam, Moje pytanie dotyczy synka które ma już 2 latka i 7 miesięcy i nie jest chętny do teg aby mówić, tzn. woła mam. babcia, naśladuje głosy zwierząt jesli się go o to poprosi, wszystko rozumie, dobrze słyszy, pokaże na migi ale co do samego łączenia wyrazów jest bardzo opory, dodam że jest dość nerwowy, czy może to też wiązać się że nie może czegoś nam zakomuikować, czy powinnam już zgłosić się do specjalisty i zacząć leczenie, proszę o odpowiedź i z góry dziękuję Odpowiedź:

Witam
W/g norm książkowych po skończeniu 2 roku życia, dziecko zaczyna budować zdania z poznanych wyrazów. Początkowo to zdania proste, dwu lub trzywyrazowe zwykle oznajmujące, rozkazujące, pytające lub wykrzyknikowe. A co jeżeli rodzice tych zdań nie słyszą. Proszę pamiętać że "mama daj" czy "co to" jest już konstrukcją zdania. Myślę że warto się jednak skontaktować z logopedą, który posłucha jak synek mówi i na podstawie szczegółowego wywiadu pomoże ustalić jaka jest przyczyna kłopotów z mówieniem synka. Również dzięki zalecanym ćwiczeniom pomoże małemu smykowi przewalczyć niechęć do mówienia. Proszę pamiętać że na logopedę nigdy nie jest za wcześnie.
Pozdrawiam serdecznie
Izabela Wiatrowska
Autor/dodał :
abc
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet