Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Kłopoty ze snem u starszych dzieci

Pytanie:

Dzień dobry Mam 3 dzieci najstarsza córka ma 8 lat, potem 2 i 7 tyg, od ubiegłego roku po koloniach moja naj starsza córka ma problem z usypianiem, najpierw zrobiłyśmy tak ze ona sie kładła a ja co 10 min przychodzilam i było ok ale od paru tygodni jest horror ona nie chce wogole sama spac tylko ze mna. Sama wychowuje dzieci wiec te noce sa dla mnie relaxem i nie chce spac z dziecmi mam ich dosyc. rozmawiałam tłumaczyłam czytałam bajki i cuda stwarzałam no nic. Najmniejsze dziecko jest bardzo grzeczne wiec mwm duzo czasu dla niej zeby byc z nia a mimio to jest noc w noc Odpowiedź:

Witam!
Kłopoty ze snem u starszych dzieci to zagadnienie dużo bardziej skomplikowane niż w przypadku maluchów. Przede wszystkim jest jakaś przyczyna tego stanu rzeczy. Czy córka się boi w nocy, czy odreagowuje jakieś trudne sytuacje dnia codziennego? Czy coś złego się zdarzyło na koloniach? Jakie zmiany w waszej sytuacji życiowej wystąpiły w tym samym czasie , co problem ze snem? "horror ostatnich tygodni" może wskazywać na zazdrość o noworodka lub lęk związany z Pani pobytem w szpitalu. Poznanie przyczyny lub przyczyn kłopotów ze snem jest tu bardzo ważne. Może się Pani tego dowiedzieć przez rozmowy lub przez odgrywanie w zabawie podobnych do prawdziwych sytuacji (Lalka w rączkach Pani córki nie może spać lub martwi się nowym dzidziusiem, a lalka w pani rękach dowiaduje się dlaczego). Gdy pozna Pani źróło problemu, można będzie pomóc dziewczynce w poradzeniu sobie bezpośrednio z tą kwestią. Jednocześnie, zachowując łagodna i wyrozumiałą postawę można obstawać przy tym, by córka spała we własnym łóżku- mama może jej pomagać w inny sposób. Warto może dowiedzieć się, co ułatwi samodzielne spanie-może lampka nocna, może maskotka...
Pozdrawiam
Ewa Zwolińska
Spanie z mamą nie jest rozwiązaniem problemu,
Autor/dodał :
polna
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet