Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

płochliwe dziecko

Pytanie:

Witam, nasza córeczka (10 tygodni) od pewnego czasu stała sie bardzo płochliwa. Jeśli śpi i sobie kichnie, rozrzuci rączki i nóżki, przestraszy się tego i obudzi. Zaraz potem płacze i trzeba ją uspokajac. Również podczas zabawy i dotykania zabawki potrafi w jednej chwili sie mocno przestraszyc i zaczyna płakac. Zrobiliśmy sobie na wszelki wypadek badanie USG główki oraz badania krwi, moczu i na cukier. Wyniki są prawidłowe, nie ma żadnych odchyleń od normy. Również wizyta u pediatry nic nie wykazała. Dziecko nie cierpi raczej na kolki (podajemy córce Lefax). Z reguły uspokaja się podczas noszenia i przytulania, choc potrzeba czasami więcej czasu na to. Co może powodowac takie "płochliwe" zachowanie się naszej córeczki? Pozdrawiam Leszek Szajna Odpowiedź:

Witam. Zaryzykowałabym stwierdzenie, że Państwa córeczka nie stała się bardziej płochliwa-...tylko bardziej wrażliwa na bodźce z otoczenia. Jej zmysły i zainteresowanie światem zewnętrznym coraz bardziej się rozwijają, coraz więcej informacji, których dziecko nie pojmuje, do niej dociera . Nic , o czym Państwo piszecie, nie wydaje mi sie niepokojące u tak małego dziecka.
Proszę pamiętać, że dzieci- po prostu ludzie od urodzenia- różnią się między sobą temperamentami ( to te naturalne predyspozycje osobowości, z którymi przychodzimy na świat). Państwa córeczka może być wrażliwa i delikatna i dobrze byłoby jako taką ją zaakceptować. Oczywiście oprócz uwarunkowań genetycznych na charakter dziecka ogromny wpływ ma otoczenie i wychowanie , a zatem im mniej Państwo sami będziecie prezentować lęku wobec dziecka - tym bardziej śmiałe będzie się stawać. Wszystko to jednak piszę "mocno na wyrost", bo Państwa córeczka jest jeszcze bardzo malutka i wszystko się jeszcze może okazać i zmienić.
Spokojnie, nie ma niemowląt, które z jakiś powodów nie płaczą i nie przysparzają rodzicom problemów. Tak już musi być. Skoncentrujcie się Państwo po prostu na cudownych momentach z dzieckiem, bo z każdą chwilą będzie ich więcej...tylko patrzeć.
Pozdrawiam
Ewa Zwolińska
Autor/dodał :
polna
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet