Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

ząbkowanie

Pytanie:

mój synek Dawidek ma 5,5 miesiąca i robi się coraz bardziej nieznośny.W dzień bardzo mało śpi i do tego jeszcze się zrywa, a w nocy wstaje co 2 godz. jest strasznie marudny i wszystko bierze do buzi.Czy to ząbkowanie??? Dawidek waży 9 kg.czy to nie z za dużo jak na 5,5 miesiąca? ?Już od 4 miesięcy karmię go bebikiem, a od półtora dodatkowo daję mu zupki i deserki w słoiczkach. Kiedy mogę wprowadzic coś nowego??? Proszę o radę! Odpowiedź:

Ząbkowanie rzeczywiście może być przyczyną marudzenia i kłopotów ze snem. Ślinienie się, "branie wszystkiego do buzi", a także katar bez innych objawów przeziębienia to inne objawy. Jako psycholog nic mądrego nie potrafię w tej sprawie poradzić- oprócz zapewnienia , że jeśli to ząbkowanie to na pewno będzie miało swój koniec. Gdyby miała Pani podejrzenia, że rozregulowanie rytmu dobowego, głównie spania, ma jednak inne przyczyny niż wyrastające ząbki- wtedy możemy zająć się tym zagadnieniem od strony psychologicznej i w takim wypadku proszę o kontakt. Myślę jednak, że jeśli kłopoty, które Pani opisuje , mają tak fizjologiczny charakter, większą pomocą będzie służył pediatra lub położna.
Pozdrawiam
Ewa Zwolińska
Autor/dodał :
polna
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet