Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Noworodki i niemowlaki
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Badania penetralne

Pytanie:

Mam34 lata jestem w 4 tygodniu ciąży.Pierwsze dziecko urodziłam mają 20lat i wszystko było wporządku.W rodzinie najbliższej nikt nie choruje.Ja tryskam zdrowiem.Obecnie mam się zdecydować na te badania i sama już nie wiem.Słyszłam,że powinno się podjąć takim badaniom od 35 roku.Proszę poradzić mi czy powinnam zrobić taki badanie,a decyzję podejmę sama.Z góry dziękuje i pozdrawiam.GRAŻYNA Odpowiedź:

Witam,
pani pytanie nie ma nic wspólnego z karmieniem piersią. Wspomnę tylko, że żadne z badań, które pozwalają na wykrycie wad fizycznych lub genetycznych płodu (mówię o badaniach prenatalnych), nie jest obowiązkowe. Powinna pani rozważyć cel, któremu mają one służyć. Oczekiwania na wyniki wiążą się często z olbrzymim stresem zarówno dla pani jak i pani dziecka. Do badań wysokospecjalistycznych zaliczamy oznaczenie AFP, test potrójny, USG, pomiar przezierności fałdu karkowego, biopsję kosmówkową, amniopunkcję.
Pozdrawiam
Autor/dodał :
promater
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet