Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

ssanie palca (kciuka)

Pytanie:

Moja córeczka ma 2lata i 8 mies.ssie palca gdy usypia ,a także kilka razy przez dzień,czy będzie miała kłopoty z wymową ? Na razie nie zauważyłam nic niepokojącego Odpowiedź:

Niestety ssanie kciuka nie jest dobrym nawykiem i w może powodować wystąpienie w późniejszym czasie wad wymowy.
Po pierwsze dlatego, że może utrwalać sposób połykania charakterystyczny dla niemowląt i małych dzieci tzw. połykanie niemowlęce, które może później powodować występowanie seplenienia międzyzębowego. Może również prowadzić do braku umiejętności pionizacji języka, a to z kolei zaburza prawidłową wymowę głosek sz, ż, cz, dż, r oraz l.
Po drugie gryzienie palca lub innych twardych przedmiotów może powodować zmiany w zgryzie i prowadzić najczęściej do powstania tzw. zgryzów otwartych. A takie zmiany niestety korygowane są przy pomocy aparatów ortodontycznych. Nieprawidłowy zgryz może również utrudniać prawidłową wymowę różnego typu głosek.
Tak więc polecam oduczenie córki takiego nawyku. Jednocześnie jednak proszę nie zastępować palca żadnymi smoczkami czy gryzakami, ponieważ dla dziecka w tym wieku są one juz nieodpowiednie.
Pozdrawiam Magdalena Jęksa - Wojciechowska
Autor/dodał :
abc
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet