Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Noworodki i niemowlaki
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

zmiany połogowe

Pytanie:

mam pytanie jestem 5 tygodni po porodzie krwawienie ustało tydzień temu ale od kilku dni plamię rano czy to może być spowodowane przemęczeniem lub noszeniem starszej córki której waga wacha się między 30-40 kg która złamała nogę? kiedy mogę rozpocząć współżycie? Odpowiedź:

Witam,
okres połogu trwa średnio 6 tygodni. W tym czasie cofają się wszelkie zmiany ciążowe i organizm wraca do stanu sprzed ciąży. Objawem gojenia się rany, powstałej w miejscu odklejenia łożyska, są tzw. odchody czyli początkowo krwawienie podobne do krwawienia miesiączkowego przechodzące w wydzielinę różową, żółtawą a w końcu w śluz. Okres wydalania wydzieliny jest sprawą indywidualną. W Pani przypadku rzeczywiście przyzcyną wznowienia plamienia może być przemęczenie i dźwiganie, ale może to być również (jeśli nie karmi Pani piersią) miesiączka.
Co do rozpoczęcia współżycia, to nie ma żadnej z góry określonej granicy. Każda para decyzję podejmuje sama.
Pozdrawiam
Autor/dodał :
promater
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet