Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

wieczorne problemy z zasypianiem

Pytanie:

Witamy. Nasz synek ma 10miesiecy. Do pewnego momentu spal spokojnie. Od ok 2tygodni nie chce zasypiac. Wystarczy ze tylko polozymy go do lozeczka,a on od razu krzyczy i za kazdym razem robi kupke-jakby ze strachu. W nocy budzi sie z krzykiem i nie chce dalej spac w swoim lozeczku. Gdy wezmiemy go do siebie,od razu zasypia. Czy to mozliwe,ze po prostu sie czegos przestraszyl i dlatego ma takie problemy ze snem? Odpowiedź:

Witam. To oczywiście jest możliwe. Sprawdziłabym też hipotezę, czy nie męczy go ból brzuszka ( to raczej nie częste , by ze strachu dziecko robiło kupkę).Tak czy owak przytulanie i bliskość rodziców koi wszelkie dolegliwości dziecka - i bóle i strachy. Trzeba teraz zachować dużą ostrożność, bo w takiej sytuacji bardzo łatwo odzwyczaić dziecko od samodzielnego zasypiania. Jeśli dziecko się boi zasypiać w łóżku- rodzic może pójść dwiema drogami: zabrać dziecko z łóżka, przekazując jednocześnie komunikat: masz rację, leżenie w łóżku jest straszne, uratujemy cię przed tym. Mogą też pomóc dziecku nauczyć się spać w łóżeczku, przekazując swoim zachowaniem wiadomość : nie ma się czego bać, pomożemy ci się oswoić z taką sytuacją. Oczywiście namawiam Państwa na druga opcję. To oznacza, że mielibyście zrobić wszystko, żeby dziecko utulić i pocieszyć, ale potem odłożyć je do jego łóżeczka. Gdy zacznie płakać- znów utulić- i znów odłożyć do łóżeczka&To rozwiązanie jest dużo mniej wygodne dla rodziców, ale uczy dziecko się nie bać - zamiast bać się i unikać- a to ważna lekcja.
Wielu rodziców zmaga się z podobnym problemem, dlatego możecie Państwo przeczytać na te temat także inne odpowiedzi publikowane w portalu.
Sprawdźcie też koniecznie , czy to nie jest problem z trawieniem. Przypomnę tylko, że jeśli dziecko jest chore i z tego powodu zmieniane są zwyczaje , związane ze snem, po powrocie do zdrowia trzeba wrócić do poprzednich zasad.
Pozdrawiam serdecznie
Ewa Zwolińska
Autor/dodał :
polna
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet