Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

problem z mową

Pytanie:

witam mam 4 letniego synka który ma problem z mową jego poziom mowy jest jak u 2,5 latka tak stwierdziła pani logopeda do której się udałam wskazaniem dla Oliwierka jest uczęszczanie do przedszkola natomiast tam poinformowano mnie iż niema możliwości aby moje dziecko dostało się gdyż wszystkie miejsca są już zajęte czy jest możliwosc według prawa dziecka aby dostał się on ze względu na jego opóżnioną mowe byłam u pani burmistrz lecz ona rozkłada ręce jest to ignorowanie problemu takich dzieci prosze o pomoc w mej sprawie Izabella Pożdziej Odpowiedź:

Niestety, obawiam się że nie ma żadnych aktów prawnych, które zmusiły by przedszkole do przyjęcia dziecka z opóźnionym rozwojem mowy na warunkach preferencyjnych. Opóźniony rozwój mowy, jeżeli nie towarzyszą mu inne deficyty rozwojowe (upośledzenia umysłowe itp.) nie jest podstawą do obowiązkowego przyjęcia dziecka do przedszkola specjalnego czy integracyjnego. Jedyne co mogę pani doradzić to uczęszczanie z Oliwierkiem do logopedy, który poprzez masaże i ćwiczenia może pomóc w rozwoju mowy synka. Proszę jak najwięcej z nim rozmawiać i w miarę możliwości umożliwić mu kontakt z rówieśnikami (place zabaw, dzieci znajomych). Pozdrawiam Izabela Wiatrowska
Autor/dodał :
abc
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet