Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Noworodki i niemowlaki
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

odstawianie noworodka od piersi

Pytanie:

mam córke 7mies.i chce ja odstawic od piersi ale ona nie chce pic z butelki smoczek to wróg.jak to zrobic? Odpowiedź:

Witam,
ma Pani mądrą córkę. Zakończenie karmienia musi przebiegać stopniowo. Podstawową zasadą jest rezygnacja z jednego na kilka dni posiłku. Należy wówczs zająć malucha czymś ciekawym, nie układać dziecka w pozycji kojarzącej mu się z karmieniem. Uchroni to córeczkę przed stresem związanym z utratą czegoś pysznego, a Panią przed problemami związanymi z piersiami (zatkanie przewodu czy stan zapalny piersi).
Jeśli mała nie miała do tej pory kontaktu z butelką, tym lepiej. Im szybciej bowiem zacznie korzystać z łyżeczki i kubeczka, tym prędzej nauczy się jeść sama.
Na początku wprowadzania posiłków uzupełniających może zdarzyć się, że maluch zjada bardzo niewielkie porcje, często wypluwa jedzenie, raczej je poznaje. Nie jest to powód do niepokoju.
Zaczynać należy od jednego nowego produktu (każdy nowy produkt podaje się w odstępach 3-4 dniowych i obserwuje przez ten czas ewentualną reakcję uczuleniową). Proszę podawać na początku 3-4 łyżeczki (następnie jeśli się tego domaga można podać pierś). Zwiększyć porcję do 120-180 ml dopiero wtedy kiedy malutka będzie miała apetyt. Proszę pamiętać aby posiłki były świeżo przygotowane.
Pozdrawiam
Autor/dodał :
promater
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet