Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Noworodki i niemowlaki
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Kupki niemowlaka

Pytanie:

Ile kupek powinien oddawać niemowlak-martwię sie ponieważ synek do 2 miesiąca robił kilka kupek dziennie, później jedna dziennie, a w tej chwili -3 miesiąc-te przerwy wydłużają się do kilku dni. Raz zrobił kupkę po 3 dniach, a później mimo usilnego parcia nie mógł zrobić kupki po 4 dniach, założyłam mu czopek glicerynowy i zrobił duża luźna kupkę żółtawo, zielonkawą. Jednak teraz sytuacja sie powtarza, kupki nie zrobił już od 3 dni i nie chce mu zakładać znowu czopka, nie wiem co robić i czy przetrzymać to do momentu aż syn sam nie zrobi kupki. czy ten wysiłek przy parciu jest normalny, i duża ilość kupki też? Proszę o pomoc. Krysia Odpowiedź:

Witam,
od 5 doby do końca 6 tygodnia życia dziecko oddaje 3-4 lub więcej stolców w ciągu doby. Są one luźne, papkowate, żółte wielkości 2,5 cm3. Od 6 tygodnia stolce mogą sie pojawiać raz na kilka dni (nie rzadziej jednak niż raz na dziesięć).
Stolec papkowaty, w dużych ilościach, po 4 dniach (wg Pani opisu), jest prawidłowy. Niepokój może budzić stolec twardy (tzw. kozie bobki), ból przy oddawaniu stolca, domieszka krwi, silne bóle brzuszka i niepokój malucha.
Proszę częściej zmieniać ułożenie malucha. W chwili gdy zaczyna przeć na stolec można rozluźnić pampersa, nawet zdjąć śpioszki, przytrzymać go na rękach w pozycji pionowej, nieco pomasować brzuszek.
pozdrawiam
Autor/dodał :
promater
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet