Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Dziwne przyzwyczajenie przy zasypianiu

Pytanie:

Witam, mój prawie 4 letni syn podczas snu wkłada rączkę do spodni i chwyta siusiaka. Widzę, ze siega tam, gdy sie rozbudza, zaczyna sie drapać po brzuszku, czy szyi, a potem reka wedruje do spodni. gdy chwyci siusiaczka, uspokaja sie i zasypia. Mały prawie 1,5 roku pil cycusia, a nawet potem zasypiał z reka w moim dekolcie. Do teraz chciałby tam wkładać raczke, jak tylko sie rozbudzi. Nie pozwalam mu, zwłaszcza, ze mamy drugie dziecko, które pije z piersi, ma 3 miesiące. Mam wrażenie, ze znalazł sobie w spodniach zamiennik ciepłego i mięciutkiego cycusia, który do tej pory był dla niego synonimem bezpieczeństwa. Co robić? Czy zwracać mu uwagę, wyciągać na sile rękę? Obserwuje to, gdyż w nocy nie sypiam, bo karmie Malutka. Czasem w dzień ściągnie spodnie i majtki i dotyka sie lub ciągnie siusiaka. Czy to mam mnie niepokoić, czy może w takim wieku może cos takiego sie zdążyć?

Odpowiedź:

Witam.
    Proszę się nie niepokoić. Zachowanie Pani synka jest naturalne. I nie wiązałabym tego ze skojarzeniem z piersią. Chłopcy mają tendencję szybciej
odkrywać swoją seksualność niż dziewczynki- predysponuje ich do tego anatomia.Poza tym u obu płci w tym , a nawet we wcześniejszym, wieku takie odkrywanie mechanizmów swojego ciała jest prawidłowe i normalne.To dawno obalony mit, że dzieci nie są istotami seksualnymi .(U dzieci płci męskiej erekcja występuje okresowo począwszy od pierwszych dni życia). Dzieci często uczą sie , że tego rodzaju doznania są przyjemne i dostarczają ich sobie, kiedy potrzebują ukojenia, rozluźnienia, czy przyjemności.Ważne , żeby nie zawstydzać dziecka i  nie wzbudzać w nim poczucia winy, nie karcić, nie wyrażać dezaprobaty- bo może to zaważyć w przyszłości na życiu seksualnym dziecka. Radziłabym Pani ignorować to zachowanie. W przyszłości, gdyby się ono nasilało może Pani wytłumaczyć chłopcu, że jest to rzecz, której nie robi sie przy innych ludziach...i już. Czym innym jest za to sięganie do Pani dekoltu. Pani synek przeżywa zapewne trudny okres, od kiedy ma siostrzyczkę. W naturalny sposób doświadcza zazdrości i tęskni za pozycja niemowlaka w Pani objęciach. Proszę rozmawiać z nim o zazdrości ( nawet jeśli zaprzecza), tłumacząc, że jest to naturalne uczucie w tej sytuacji;  można jednocześnie kochać siostrzyczkę i być o nią zazdrosnym. Gdy "sięga do dekoltu" może pani powiedzieć: "Wiem, że chciałbyś czasem być na miejscu Malutkiej. Ale jesteś na to za duży. Tylko małe dzieci są cycusia. Ty umiesz jeść jak dorosły. Ale mama kocha tak samo ciebie i siostrzyczkę. Dla ciebie mam specjalny, wyjątkowy uścisk/pocałunek/ czy przytulenie".
Pozdrawiam
Ewa Zwolińska Szukaj po słowach kluczowych: Dziwne przyzwyczajenie przy zasypianiu  
Autor/dodał :
admin
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet