Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Jak i kiedy uczyć dziecko zasypiania samemu w łóżeczku?

Pytanie:

Jak i kiedy uczyć dziecko zasypiania samemu w łóżeczk?

Odpowiedź:

Witam Panią.
Generalnie im dziecko starsze tym bardziej ważne jest, by wspierać jego samodzielność i tym trudniej zmienić jego nawyki (wymaga to wtedy więcej czasu i konsekwencji). Nie wiem w jakim wieku jest Pani maluch- ale chyba nie może być za wcześnie, by przenieść dziecko do własnego łóżeczka. Wiele dzieci sypia oddzielnie od momentu urodzenia. Pierwszy etap to poinformować dziecko i zrobić wszystko , by je zachęcić. Możecie się do tego wspólnie przygotowywać-świętujcie w rodzinie, że maluch dorósł do tego etapu, wybierzcie razem pościel, nocną lampkę i ulubione maskotki, które będą dziecku towarzyszyć. Trzeba się spodziewać, że nie obędzie się bez nocnych płaczów. Proszę wtedy dziecko utulić pocieszyć i konsekwentnie odłożyć do łóżeczka. To kluczowe, by nie było już powrotu do poprzedniej sytuacji. To może oznaczać - ale nie musi- kilka zarwanych nocy. W razie gdyby ten proces przysparzał więcej kłopotów- proszę o ponowny kontakt.

PS Jeżeli  Pani - lub ktoś ze znajomych rodziców- pragnęłaby poszerzyć swoją wiedzę a temat zachowania dzieci w pierwszych latach życia i sposobów radzenia sobie z nimi - zapraszamy do grupy "Fajni Rodzice"Autor/dodał :
admin
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet